Goto down
Admin
Admin
Posts : 34
Join date : 10. 02. 18
Zobrazit informace o autorovihttp://magical-world.forumotion.eu

Rasy - staré Empty Rasy - staré

za Sat Feb 10, 2018 8:55 pm

Lidé

Lidé jsou hned po vílách tou nejpočetnější rasou v našem světě. Jsou povětšinou obyčejnými stvořeními, která nemají ani tušení o existenci víl a kouzel. Žijí si své vlastní krátké životy a řeší "obyčejné" problémy. Nedokáží vidět víly, ani žádné další nelidské tvory. Když poblíž nich někdo použije kouzlo, maximálně si řeknou, že se daná osoba chová divně nebo nechápou, co se vlastně stalo. Každopádně mezi touto většinou obyčejných lidí jsou i tací s nadáním pro kouzla. Jsou to mágové, alchymisté, čarodějky a Slay Vegy. Tito zmínění se mohou dožít velmi vysokého věku, klidně až tisíciletí.

Fae

Fae, neboli víly (upřednostňují Fae) pocházejí ze světa víl - Tir Na Nog. Před několika tisíci lety zůstávali jen tam, ale nyní je možné je najít po celém světě. Dávají přednost přírodě a venkovu před velkými městy.
Fae se dělí do mnoha poddruhů, přičemž každý z nich má jiné vlastnosti. Některé poddruhy Fae jsou jen velmi málo početné, že o nich skoro nikdo neví. Existují ale Fae, které nespadají do žádného z poddruhů. Ty mají humanoidní podobu a mohou mít zvířecí rysy, nebo rovnou části těla. Tyto Fae, skoro jako jediné, mají schopnosti podobné těm, které mají lidští mágové. Nemají ale žádné specializace a z řad jejich kouzel je jenom málo útočných. Pro Fae je dar Zraku něčím automatickým, dokáží tedy vidět všechna magická stvoření.
Z většiny Fae se mohou stát Společníci (Familiar) těch, kteří je mohou vidět. Dotyčný člověk použije magii, aby spojil život svůj s životem Fae. Tato smlouva je nezrušitelná a trvá až do smrti člověka, nebo víly. Přičemž pokud člověk zemře, jeho Společník umírá s ním. Pokud se Fae stane společníkem, sdílí s ním jeho pocity, myšlenky a sny. Oba vědí, kde se ten druhý nachází, mohou vycítit svou přítomnost. Společníci jsou skvělými služebnými, nebo dokonce i důvěrnými přáteli. Každopádně víly se většinou do smlouvy s člověkem nehrnou.

Zvířata

Zvířata obyčejná, i magická, i za ně v naší hře můžete hrát. S některými z nich ovšem může být vaše hraní trochu omezené, protože se některé druhy nemohou vyskytovat všude. Lidé, kteří ovládají magii rozumí jejich řeči a mohou s nimi mluvit.

Draci

Mnozí je považují jen za další druh zvířat. Oni samotní ale nemají příliš rádi, když je někdo nazývá pouhými zvířaty. Dokáží mluvit a bývají s přibývajícím věkem moudřejší a moudřejší. Jsou to veselá stvoření, která se již od mala učí užívat si celý život. Když se pak dostanou na konec svého života, netruchlí, nýbrž umírají smíření.

Další magická stvoření

Jedná se o různá tajemně vypadající, většinou nehumanoidní, stvoření. Od malých tvorečků podobajících se rybám, přes roztomilá obyčejným zvířatům podobná stvoření, až k velkým a nepříjemným potvorám, jejichž těla jsou tvořena černým slizem. Pro ty, kteří nemají dar Zraku jsou neviditelní. Těch, kteří nemají dar zraku si většinou nevšímají, jsou pro ně nezajímaví. Kdežto ti, kteří je dokáží vidět, těm mnohdy ztěžují život a bývají v jejich blízkosti.


Naposledy upravil Admin dne Fri Mar 29, 2019 10:28 am, celkově upraveno 18 krát
Admin
Admin
Posts : 34
Join date : 10. 02. 18
Zobrazit informace o autorovihttp://magical-world.forumotion.eu

Rasy - staré Empty Re: Rasy - staré

za Sat Feb 10, 2018 9:11 pm

Rasy - staré Untitl11

Mágové

Mágové dokáží vidět víly a kouzla. Bez daru Zraku ale nevidí žádná další magická stvoření. 
Magii - energii - k používání kouzel získávají tak, že ji absorbují ze svého okolí. Mohou ji absorbovat z kouzel jiných osob, nebo z přítomnosti víl. Tímto způsobem mohou získávat určité stabilní množství energie, ale není zase tak veliké. Mágové musí být rozvážní v tom, jaká kouzla budou používat. Mágové si také mohou magii propůjčit od víl a provádět kouzla s jejich pomocí. Magie se také dá propůjčovat od různých duchů nebo démonu. Člověk ale musí vědět jak na to. Je  to metoda málo rozšířená, složitá a vůbec ne bezpečná. Provádění kouzel s duchy a démony zanechává na mágovy nejrůznější stopy. Démoni jsou povahou zlí a mágům ubližují psychicky, někdy i fyzicky a snaží se je ovládnout. Duchové a démoni se navíc jen tak nenechají využívat.
Magii mohou používat pro různá doplňková kouzla, jako třeba teleportace, létání, oživování neživých věcí, očišťování (od různých zakázaných kouzel, černé magie, prokletí, atd.), nebo pro ofenzivní účely. Dokáží vytvořit něco z ničeho, jen za použití magie. Většina mágů obvykle nedokáže jen tak metat ohnivé koule, vytvářet elementály, nebo tak podobně. Pokud se na něco nespecializují, většinou nedokáží provádět příliš silná kouzla. Magie má skoro až nekonečnou škálu využití na lehčí věci. K složitějším úkonům se pak hodí se na něco specializovat.
U kouzel také velmi často používají různé speciální verše (možno vymyslet jakékoli, alespoň trochu se hodící), které jim při kouzlení dopomohou. Pokud se na nějaký obor mág specializuje, většinou vymizí nutnost odříkávat verše. Dále si mágové kouzlení usnadňují pomocí různých kouzelných holí, které si sami vyrobili.
Ačkoli se s magií dá dokázat mnoho, i tak jsou některé věci nemožné (jako například plnohodnotné oživení mrtvých, nebo cesty časem). Používání magie mága nijak neunavuje. Musí ale dbát na to, že má jen omezené množství magie a když mu dojde, musí ji znovu načerpat, než bude kouzlit.

Věkový rozsah pro registraci: Od 10 let po stovky let. Pokud si chcete registrovat tisíce let starého mága, musíte mít povolení admina.

Schopnosti:
*Řeč zvířat - Rozumí řeči zvířat a když mluví svou lidskou řečí, zvířata jim rozumí.

Alchymisté

Od mágů se liší tím, že využívají svou vlastní fyzickou energii a mění ji na magii, aby mohli provádět alchymii. Toto vytváření magie je fyzicky unavuje. Pokud se ze sebe pokusí vydat velké množství magie, může je to v krajním případě i zabít. Neporušují přírodní zákony, ale namísto toho je studují. Na rozdíl od mágů nedokáží vytvořit nic z ničeho. Pomocí magie ale dokáží přetvářet různé věci na jiné a ze surovin dokáží stvořit hotové předměty.Dokáží vylepšovat obyčejné předměty pomocí magie, nebo například "oživit" dřevěného ptáka a někam jej se zprávou poslat. Někteří z nich dokáží vytvářet i chiméry z mrtvých těl lidí a zvířat, ale na to už je třeba pokročilých znalostí. I alchymisté s magií dokáží mnoho věcí a stejně jako mágové, i oni se mohou na něco zaměřovat.

Věkový rozsah pro registraci: Od 10 let po stovky let. Pokud si chcete registrovat tisíce let starého alchymistu, musíte mít povolení admina

Schopnosti:
1/2 šance na získání schopnosti: *Řeč zvířat - Rozumí řeči zvířat a když mluví svou lidskou řečí, zvířata jim rozumí.

Čarodějky

Čarodějky jsou vlastně mágové ženského pohlaví (ne každá žena mág musí být čarodějkou), které se často shromažďují do různých skupin - covenů. Rozdíl mezi mágem a čarodějkou je v tom, že čarodějky se zabývají zakázaným uměním, jako jsou třeba kletby.

Věkový rozsah pro registraci: Od 10 let po stovky let. Pokud si chcete registrovat tisíce let starou čarodějku, musíte mít povolení admina.

Schopnosti:
*Zakázaná umění - Jsou přirozeně nadané v oboru zakázaných umění, zvláště kleteb.
*Řeč zvířat - Rozumí řeči zvířat a když mluví svou lidskou řečí, zvířata jim rozumí.

Slay Vegy

Jedná se o speciální typ uživatele magie, který je velmi vzácný. Existence Slay Veg je mnohdy považována spíše za legendu, než skutečnost.
Dokáží vytvářet magii způsobem mágů, ale i alchymistů. Mohou vytvářet a vstřebávat skoro nekonečné množství magie, což je činí velmi chtěními. Mnozí by jejich sil velice rádi využili k vlastním účelům. S takovýmto množstvím magie mají skoro až neomezené možnosti. Zvládají to, co běžní mágové jen tak nedokážou a kouzla se rychleji učí.
Možná jsou silnější, než jakýkoli jiný mág, nicméně jejich těla jsou velmi slabá. Při velkém využívání magie se jejich těla začnou hroutit. Když ze sebe vydají velké množství magie, obvykle omdlí a spí klidně i několik dnů. V horších případech mohou ještě před tím než omdlí vykašlávat krev. A když zajdou ještě dál, mohou i zemřít.
Slay Vegy přirozeně přitahují nejrůznější víly a další magická stvoření. Jejich přítomnost pro Slay Vegy však nemusí být vždy přínosná. Magická stvoření pro Slay Vegy s darem Zraku mohou být velmi nebezpečná. Víly k nim přirozeně cítí náklonnost a chtějí je mít u sebe a to také mnohdy není nejlepší.
Vzhledem k tomu, že jejich síla vyčerpává jejich těla, nežijí většinou moc dlouho. Jejich život může být klidně o polovinu kratší vzhledem k obyčejným lidem. Vyčerpávání jejich těl se dá také zpomalovat různými náramky, či jinými předměty, co musí nosit u sebe, které dokáží zabraňovat (nebo redukovat) vytváření magie. Jediným místem, kde mohou žít dlouhé spokojené životy je svět víl - Tir Na Nog.

Věkový rozsah pro registraci: V řádech desítek let, minimálně ale 10 let. Pokud si chcete registrovat stovky let starou Slay Vegu, musíte mít 
povolení admina.

Schopnosti:
*Extrémní množství magie - Mají skoro nekonečné zásoby magie, avšak jejich přílišné čerpání je zabíjí.
*Řeč zvířat - Rozumí řeči zvířat a když mluví svou lidskou řečí, zvířata jim rozumí.

Obyčejní lidé

Těchto lidí je v našem světě nejvíce. Nic magického nevidí a v drtivé většině případů o ničem ani nevědí. Některé bytosti, které chtějí být viděny, mohou obyčejným lidem umožnit je na chvíli vidět. Dokáží to ale jen ty Fae, které se neřadí do žádného z poddruhů. Tito lidé ale stále nedokáží vidět kouzla.

Věkový rozsah pro registraci: V řádech desítek let, minimálně ale 10 let.


Naposledy upravil Admin dne Tue May 01, 2018 10:00 am, celkově upraveno 47 krát
Admin
Admin
Posts : 34
Join date : 10. 02. 18
Zobrazit informace o autorovihttp://magical-world.forumotion.eu

Rasy - staré Empty Re: Rasy - staré

za Sat Feb 10, 2018 9:12 pm
Rasy - staré Untitl12

Jedná se o speciální typ víly. I když by to bylo poněkud nepřesné, dali by se také označit jako upíři. Leánnan Sídhe mají vzhled mladých krásných žen se špičatýma ušima. Mají krásná štíhlá těla, která rády dávají na odiv. Nosí jen nezbytné kusy oblečení. Jejich prokletím je to, že pasivně zabíjí lidi, se kterými tráví svůj čas. Nežijí ve světě víl.

Schopnosti:
*Létání - Dokáží se vznášet nad zemí a létat. Rychlost létání bývá většinou stejná jako rychlost chůze.
*Nehmotnost - Mohou procházet pevnými věcmi.
*Inspirace - Pokud se jim zalíbí nějaký obyčejný člověk a začnou s ním trávit více času, dokáží velice inspirovat jen svou přítomností.
*Odčerpávání životní energie - Pokud tráví s nějakým (obyčejným) člověkem více času, pasivně mu vysávají jeho životní energii. Člověk kvůli tomu dožívá nižšího věku a rychleji ho dožene únava. Tuto schopnost nedokáží Leánnan Sídhe nijak kontrolovat. Pokud člověka inspirují a dělají z něj skvělého umělce, zkracují mu tím život.


Naposledy upravil Admin dne Thu Feb 15, 2018 3:43 pm, celkově upraveno 7 krát
Admin
Admin
Posts : 34
Join date : 10. 02. 18
Zobrazit informace o autorovihttp://magical-world.forumotion.eu

Rasy - staré Empty Re: Rasy - staré

za Sat Feb 10, 2018 9:35 pm
Rasy - staré Grim10

Grimové jsou černí psi s rudýma očima, kteří se zdržují u kostelů a vyhánějí vykradače hrobů. Často se o nich říká, že jsou znamením smrti, ale není to pravda. Obvykle mají jenom podobu psa, ale někteří z nich se dokáží přeměnit do lidské podoby. Grimem se může stát i obyčejný pes. Stane se to, když příliš přilnou ke svému majiteli a ani po jeho smrti jej nechtějí opustit. Raději by zůstali u hrobu svého pána a zemřeli, než odešli. V takovém případě z nich ta ohromná touha být s jejich majitelem může udělat Grima. Ti, jenž se jako Grimové narodili, si nikdy nepamatují svou minulost. Pokud se Grim stane Společníkem člověka, dokáže se schovat do jeho stínu. Nežijí ve světě víl.
Schopnosti:
*Zrak - Dokáže vidět všechny magické tvory, duchy i démony.


Naposledy upravil Admin dne Fri Mar 29, 2019 9:21 am, celkově upraveno 6 krát
Admin
Admin
Posts : 34
Join date : 10. 02. 18
Zobrazit informace o autorovihttp://magical-world.forumotion.eu

Rasy - staré Empty Re: Rasy - staré

za Sun Feb 11, 2018 2:26 pm
Rasy - staré Change10

Changelingové jsou vlastně víly, které nepatřily do žádného z poddruhů a byly od mala vychováváni lidmi v lidském světě. Pokud měli nějaké zvířecí části těla, tak vymizí relativně rychle. Jediné, co jim zůstane jsou uši do špičky a úzké zornice. I když by se později vrátili do světa díl, jejich těla se již nepozmění.

Schopnosti:
*Shapeshifting - Dokáží se přeměňovat do podoby jakéhokoli člověka, nebo víly, která nepatří do žádného z poddruhů. V každé přeměně jim ale zůstávají jejich původní uši do špičky a úzké zornice.


Naposledy upravil Admin dne Thu Feb 15, 2018 3:46 pm, celkově upraveno 2 krát
Admin
Admin
Posts : 34
Join date : 10. 02. 18
Zobrazit informace o autorovihttp://magical-world.forumotion.eu

Rasy - staré Empty Re: Rasy - staré

za Sun Feb 11, 2018 2:56 pm
Rasy - staré Silky10

Silkies jsou hodné víly, které se zdržují u domů a zahrad těch, u kterých žijí. Jsou to ženy, které vypadají jako obyčejní lidé. Nosí dlouhé nevyzývavé oblečení. Náplní jejich práce je starání se o dům a zahradu. Uklízí, vaří, starají se o květiny a mnoho dalších věcí. Jsou velmi milé, ale nikdy toho moc nenamluví. Nemají rády samotu.

Shopnosti:
*Domácí práce - Dokáží vykonávat jakoukoli domácí práci.
*Vaření - Připraví jakékoli jídlo.
*Vylepšení domova - Pomocí magie dokáží dělat nejrůznější úpravy domu. Během chvíle vymalovat, či nalepit tapety, přemisťovat nábytek. Dokáží si propůjčit magii od někoho, kdo s ní dokáže manipulovat (ovšem jen pokud jim to daná osoba dovolí). S propůjčenou magií pak dokáží provádět i složité úpravy domu, jako třeba přesun schodišť, oken, dostavění patra domu, nebo tvorba nábytku. Pokud si magii propůjčí od alchymisty, potřebují mít shromážděné všechny potřebné věci/suroviny k dané změně.
*Energie - Nepotřebují spát, ani odpočívat, nejsou nikdy unavené.


Naposledy upravil Admin dne Tue May 01, 2018 9:30 am, celkově upraveno 1 krát
Admin
Admin
Posts : 34
Join date : 10. 02. 18
Zobrazit informace o autorovihttp://magical-world.forumotion.eu

Rasy - staré Empty Re: Rasy - staré

za Fri Mar 29, 2019 9:21 am
Rasy - staré Grim10

Grimové jsou černí psi s rudýma očima, kteří se zdržují u kostelů a vyhánějí vykradače hrobů. Často se o nich říká, že jsou znamením smrti, ale není to pravda. Obvykle mají jenom podobu psa, ale někteří z nich se dokáží přeměnit do lidské podoby. Grimem se může stát i obyčejný pes. Stane se to, když příliš přilnou ke svému majiteli a ani po jeho smrti jej nechtějí opustit. Raději by zůstali u hrobu svého pána a zemřeli, než odešli. V takovém případě z nich ta ohromná touha být s jejich majitelem může udělat Grima. Ti, jenž se jako Grimové narodili, si nikdy nepamatují svou minulost. Pokud se Grim stane Společníkem člověka, dokáže se schovat do jeho stínu. Nežijí ve světě víl.
Schopnosti:
*Zrak - Dokáže vidět všechny magické tvory, duchy i démony.
Sponsored content

Rasy - staré Empty Re: Rasy - staré

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru